Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options
1160151

مشخصات باتری زانتیا چیست؟ شما هنگام خرید باتری برای خودرو زانتیا به چه نکاتی توجه می‌ کنید؟ باتری یکی از قسمت‌ های بسیار مهم در انواع خودروها می‌باشد که امروزه به دو صورت اسیدی و اتمی تولید و به بازار عرضه می‌شود. هر دو نوع این باتری‌ها با ویژگی‌ها و مشخصات ویژه‌ای ارائه می‌شوند که انتخاب کردن هر کدام مناسب با نوع خودرو و میزان استفاده راننده از آن می‌تواند یک گزینه ایده‌آل باشد، اما موضوع مهم این است که باتری ها برای خودروهای مختلف با ابعاد و اندازه‌ها و همچنین میزان آمپری مشخصی تولید می‌شوند که بهتر است جهت استفاده بهینه و عدم بروز هر گونه مشکلی در این زمینه حتماً باتری متناسب با نوع خودرو خود را انتخاب کنید. یکی از این خودروها نیز زانتیا می‌باشد که باتری‌های آن با آمپر، ابعاد و اندازه‌ های مشخصی تعریف شده است. در این مقاله مشخصات باتری زانتیا را بررسی می کنیم.

پیشنهاد مطالعه: انتخاب باطری برای سمند SE

مشخصات باتری زانتیا (فروش باطری زانتیا)

باتری فابریکی که برای خودروی زانتیا طراحی شده است دارای ۷۴ آمپر می‌ باشد، اما از آنجایی که باتری ۶۶ آمپر نیز با باتری فابریک آن هم سایز است، می‌ توان این نوع باتری را نیز بر روی خودرو نصب کرد. شاید در ابتدا تصور بسیاری از رانندگان این باشد که هر چه مقدار آمپر باتری بالاتر باشد، خودرو کارایی بیشتر و بهتری از خود نشان می‌ دهد، اما این طرز فکر اشتباه است، چون برای خودروها یک میزان حداقل و حداکثر با آمپر باتری مشخص شده است که گزینه ایده‌آل برای آن محسوب می‌شود و بهتر است که هنگام خرید حتماً باتری را در همان رنج مشخص شده، انتخاب کنید. مثلاً وقتی برای خودرو زانتیا حداکثر ۷۴ آمپر تعریف شده است، حتی در صورت استفاده کردن از سیستم‌ های اضافه مانند لامپ‌ های پرنور و یا سیستم‌ های صوتی قوی، همچنان همان ۷۴ آمپر گزینه مناسب می‌باشد، چون در صورتی که باتری دارای آمپر بیشتر از این حد باشد، قطعاً دینام آن نمی‌ تواند جوابگو باشد

خدمات مشهد باطری :امداد باطری در مشهد 

تفاوت بین باطری های اسیدی و لیتیومی

باتری خارجی یا ایرانی

موضوع مهم دیگری که در خصوص انتخاب باتری‌ ها از جمله باتری زانتیا مطرح می‌ شود و رانندگان همواره در خصوص آن تردید دارند، انتخاب باتری خارجی یا ایرانی است، اینکه کدام یک از آنها بهتر است و کارایی خوبی خواهد داشت. فراموش نکنید که بسیاری از برندهای ایرانی ساخت باتری مانند برنا باتری، سپاهان باتری و صبا باتری طی چندین سال اخیر توانسته‌اند با عملکرد خوب محبوبیت خودشان را در بین رانندگان به اثبات برسانند که هر دو نوع باتری اسیدی و اتمی را تولید می‌ کنند.

در ساخت کلیه این باتری‌ ها از دستگاه‌ های پیشرفته اروپایی استفاده شده است که مطابق با تکنولوژی‌ های جدید هستند، یعنی می‌ توان گفت که این باتری‌ ها با انواع مشابه خارجی برابری می‌ کنند، از طرفی نیز دارای گارانتی معتبر از طرف شرکت و خدمات پس از فروش می‌ باشند.

با این وجود برخی از افراد هم چنان ترجیح می‌دهند باتری‌های خارجی را استفاده کنند، در این حالت باتری‌های کره‌ای گزینه‌های مناسبی هستند، چون در کنار کیفیت و عملکرد خوب طول عمر خوبی نیز دارند و اگر بتوانید به درستی از آنها نگهداری کرده و استفاده کنید، عمر مفید ۲ تا ۳ سال خواهند داشت.

علائم و نشانه‌ های خرابی باتری زانتیا

موضوع مهم دیگر درباره باتری زانتیا علائم و نشانه‌های خرابی آن می‌باشد و اینکه باتری مورد استفاده ما چه مدت زمانی پس از مصرف نیاز به شارژ یا تعویض دارد. علائم و نشانه‌هایی که در زیر ذکر می‌کنیم، نشان دهنده خرابی باتری است:

ایجاد تغییر در شکل ظاهری باتری، مانند باد کردن آن و یا رسوب اسید بر روی با آن

عدم رسیدن برق به قسمت پشت آمپر و صفحه کیلومتر شمار

عدم استارت خوردن خودرو در هوای سرد

دشواری در روشن شدن مجدد خودرو

تغییر پیدا کردن رنگ در قسمت نشانگر باتری

گذشت حدود دو سال از نصب باتری برابر با ۴۰ هزار کیلومتر

البته فراموش نکنید در صورت بروز هر کدام از مشکلات ذکر شده در بالا، ابتدا باید نسبت به شارژ و دشارژ باتری اقدام کنید، چون ممکن است با این کار باتری مجدد به کار بیفتد، اما در صورتی که متوجه شدید این شیوه جوابگو نیست و با شارژ مجدد نیز همچنان با مشکلات مختلف در خصوص باتری مواجه بودید، باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. در این حالت باتری نمی‌ تواند شارژ را نگه دارد و به محض آنکه خودرو را روشن کنید، حتی در صورت عملکرد درست دینام، مجدد خاموش می‌شود که در این حالت جهت خرید و نصب باتری جدید باید اقدام کنید. اگر باتری زانتیا به درستی کار کند، باید حتماً ولتاژ برابر با ۱۴ الی ۱۴.۷ ولت را برای موتور تامین کند.

 مشهد باطری :خرید باطری در مشهد 

نتیجه‌ گیری

در این مقاله مشخصات باتری زانتیا را بررسی کردیم. باتری زانتیا نیز مانند باتری دیگر خودروها با یک ولتاژ حداقل و حداکثری و همچنین ابعاد مشخصی تولید می‌شود که ویژه این نوع خودرو است و حتماً باید همان را برای خودرو زانتیا انتخاب کنید. برخی از مشخصات و نکات مهم در خصوص استفاده از باتری و تعویض آن را توضیح دادیم. در سایت مشهد باتری بیشتر با مشخصات باتری زانتیا و دیگر باتری‌ها، نحوه شارژ و دشارژ آنها، نحوه تعویض کردن، علائم خرابی باتری و غیره آشنا شوید.

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *