Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options
battery-405

باتری انواع پژو کدامند؟ شما برای خودرو پژو چه نوع باتری و از چه برندی را ترجیح می‌ دهید؟ باتری جز اصلی‌ ترین قسمت‌ها و قطعات در یک خودرو محسوب می‌شود که وظیفه آن تامین کردن انرژی برای کلیه قسمت‌های خودرو می‌باشد و در واقع بدون وجود یک باتری خودرو شما قادر به حرکت نخواهد بود. امروزه برندهای مختلفی انواع باتری‌ها را به صورت باتری‌های سیلد یا اتمی تولید می‌کنند که هر دو نوع باتری در کنار مزایای خود گاهی اوقات با برخی کاستی‌ها نیز مواجه هستند، به همین دلیل برای انتخاب کردن یک باتری مناسب ابتدا باید برندهای مختلف را مقایسه کرده و باتری مورد نظر را متناسب با نوع خودرو انتخاب کنید که یکی از این خودروها نیز انواع پژوها هستند. در این مقاله باتری انواع پژو را بررسی می‌ کنیم.

پیشنهاد مطالعه: مشخصات باتری زانتیا

باتری انواع پژو

باتری مناسب برای انواع پژو را می‌ توانید از برندهای خارجی یا داخلی انتخاب کنید که از بین برندهای داخلی صبا باتری، باتری برنا و سپاهان باتری جز برندهای معتبر و شناخته شده در بین مصرف کنندگان هستند و توانسته‌اند امتحان خودشان را در حوزه انواع باتری‌ها پس دهند، به طوری که قابل رقابت با انواع مشابه خارجی می‌ باشند.

خدمات مشهد باطری :امداد باتری در مشهد 

از طرفی باتری‌ های لیتیوم _ یون بیشترین فروش را در بین باتری خودروها دارند، چون دارای ظرفیت بالا، عمر طولانی و وزن سبک هستند، کارایی آنها نیز بسیار خوب است و نرخ خود تخلیه در آنها پایین می‌ باشد، اما به طور کلی باتری‌هایی که برای انواع خودرو پژو گزینه‌های ایده‌آل و مناسبی محسوب می‌شوند و امکان استفاده کردن از آنها برای کلیه خودروهای این گروه وجود دارد، عبارتند از:

1.    باتری غیر سیلد یا اسیدی

باتری‌های اسیدی ۶ محفظه در داخل آنها وجود دارد علاوه بر آنکه صفحاتی از مواد سربی نیز در محفظه آنها قرار گرفته است که دارای قطب‌های مثبت و منفی می‌باشند، کلیه این صفحات در داخل یک محلول اسید سولفوریک و آب قرار گرفته‌اند که البته در بین آنها برخی جدا کننده‌ها نیز وجود دارد. هر کدام از صفحات و پنل‌ های ذکر شده قادر به تولید برق از ۲ الی ۲/۲ ولت هستند که به وسیله کانکتورها به همدیگر اتصال یافته‌اند، این موضوع منجر می‌شود که در مجموع باتری حدود ۲۰۰ ولت برق تولید کند.

نکته مهم در خصوص این نوع باتری‌ها این است که محلول موجود در داخل آنها باید به صورت دائم مورد بررسی قرار بگیرد و اگر سطح محلول کاهش پیدا کرده باشد، حتماً باید مقداری آب مقطر اضافه کنید تا باتری بتواند به درستی کار کند.

پیشنهاد مطالعه: انتخاب باطری برای سمند SE

2.    باتری‌های اتمی

نوع باتری‌هایب که به باتری‌های سیلدی نیز معروف هستند، ساختار متفاوتی با باتری‌های اسیدی دارند، یعنی صفحات و پنل‌های آن پیش از قرار گرفتن در محفظه باتری حتماً شارژ می‌شوند. باتری‌های اتمی دارای آب اسیدی می‌باشند که این آب اسیدی در داخل آن ریخته شده است، به همین دلیل وزن سنگینی دارد، از طرفی نیز با خطرات زیادی مواجه است. اسید سولفوریک موجود در آن دارای خلوص ۳۵ درصد و باقیمانده محلول تا حدود ۶۵ درصد آب می‌باشد.

بر روی سطوح این نوع باتری‌ها روکش قرار دارد و به جز ظاهرشان هیچگونه پیچی بر روی آنها وجود ندارد. از طرفی در ساختار آنها کلسیم به کار رفته است که موجب شده است طول عمر باتری‌های اتمی در مقایسه با باتری‌ های اسیدی بیشتر باشد.

آمپر مناسب باتری انواع پژو

میزان مناسب آمپر برای انواع پژوها مطابق با انتظارات شما از خودرو و همچنین نوع سیستم برقی آن مشخص می‌شود، مثلاً باتری که برای پژو پارس مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارای ظرفیت فابریک ۶۶ آمپر است، اما اگر میزان استفاده شما از باتری بیشتر است، مانند مواقعی که چراغ‌های پرنور یا سیستم‌های صوتی نصب کرده‌اید، در چنین شرایطی حتماً باید میزان آمپر باتری افزایش پیدا کند. حداکثر ظرفیت نیز برای آن ۹۰ آمپر در نظر گرفته شده است که البته بسیاری از کارشناسان در این حوزه استفاده از چنین ظرفیتی را به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌کنند، یعنی حد نهایی را برای آن ۷۴ آمپر می‌دانند که این توصیه دلایل مختلفی دارد. که البته برای کلیه محصولات این گروه مانند پژو پارس، پژو ۴۰۵، پژو ۲۰۶ و غیره صدق می‌کند.

اولین دلیل توجه به ابعاد آن می‌باشد، چون همانطور که آمپر در باتری‌ها افزایش می‌یابد، ابعاد آنها نیز بیشتر می‌شود، بنابراین به طور مثال باتری که به صورت ۹۰ آمپر است، نیاز به محوطه بیشتری دارد که این موضوع با توجه به استاندارد بودن جایگاه باتری در خودروها کمی مشکل ساز می‌باشد. دلیل دیگر نیز مربوط به موضوع شارژ و دشارژ باتری است. سیستم‌های برقی در انواع خودروهای سواری که جثه کوچکی دارند، حتی در صورت استفاده کردن از بسیاری لوازم جانبی با مصرف بالا نیازی به نصب کردن باتری‌های با آمپر بسیار بالا ندارند، به طوری که برای بیشتر آنها ۷۰ آمپر کفایت می‌کند. چون در صورت استفاده کردن از آمپرهای بالاتر باتری به صورت کامل و صحیح در شارژ نخواهد شد و از طرفی نیز شارژ آن کامل نمی‌شود، قرار گرفتن باتری در این حالت یک سیکل معیوب محسوب می‌شود که می‌تواند کارایی آن را تحت تاثیر قرار داده و حتی عمر مفید آن را کاهش دهد.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله باتری انواع پژو و مشخصاتی که یک باتری خوب در این زمینه می‌تواند داشته باشد را بررسی کردیم. از هر دو نوع باتری تولید داخل یا خارج برای انواع پژو می‌توان استفاده کرد که البته در این خصوص توسط توجه به کیفیت و برند سازنده باتری و همچنین آمپر استاندارد برای هر کدام از خودروها بسیار مهم است. در سایت مشهد باتری بیشتر با باتری انواع پژو، برندهای مختلف، مشخصات و ویژگی‌های هر کدام و غیره آشنا شوید.

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *