Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options
باطری-ماشین-تویوتا-هایلوکس

خدمات مشهد باطری :امداد باتری سیار در مشهد 

آیا بار مشخصات باتری خودرو تویوتا هایلوکس آشنا هستید؟ باتری فابریک و اصل برای خودروی تویوتا هایلوکس کدام است؟ از آنجایی که باتری‌ ها با توجه به نوع خودرو در ابعاد و اندازه‌ های مختلفی طراحی می‌ شوند، بنابراین هنگام خرید باید باتری را متناسب با خودرو خود انتخاب کنید که در این خصوص باتری ۶۰ آمپر در قالب دی ۲۳ و به صورت پایه بلند باتری اصل و فابریک برای خودرو تویوتا هایلوکس محسوب می‌ شود. البته باتری ۷۰ آمپر دی ۲۶ با قالب پایه بلند نیز گزینه مناسبی برای این خودرو می‌ باشد. در این مقاله به بررسی مشخصات باتری خودرو تویوتا هایلوکس می‌ پردازیم.

پیشنهاد مطالعه: مشخصات باتری زانتیا

مشخصات باتری خودرو تویوتا هایلوکس

گفتیم که باتری مناسب برای این خودرو می تواند با ۶۰ آمپر در قالب دی ۲۳ و به صورت پایه بلند باشد، اما باتری فابریکی که بهترین و بیشترین کارایی را برای تویوتا هایلوکس دارد با ولتاژ ۱۲ ولت و ظرفیت ۷۰ آمپر می‌ باشد، ابعاد آن نیز به طول ۲۷ سانت، ارتفاع ۲۳ سانت و عرض ۱۸ سانت است. در بین انواع برندهای معروف نیز باتری ۷۰ آمپر ساخت برند دلکور و بین باتری‌های تولید داخل نیز چیتا، دلکور، پوما و هیوندا جز مناسب‌ترین باتری‌ها برای این خودرو محسوب می‌شوند که معمولاً بین ۳ تا ۴ سال دارای طول عمر مفید هستند که البته استارت درست و نحوه عملکرد درست دینام می تواند این مدت زمان را افزایش یا کاهش دهد. از طرفی هر دو نوع باتری‌های اسیدی یا اتمی را می‌توان بر روی تویوتا هایلوکس نصب کرد، اما واضح است که عمر مفید و کیفیت باتری‌ های اتمی بیشتر است، همچنین خوردگی کمتری ایجاد می‌کنند، نگهداری و مراقبت آنها نیز بسیار آسان است و به توجه خاصی نیاز ندارند.

 

پیشنهاد مطالعه: باطری انواع پژو

علائم خرابی باتری در خودرو تویوتا هایلوکس

اگر خودرو شما پس از مدتی طولانی خوابیدن به خوبی استارت نخورد، نشان دهنده این است که باتری آن خراب شده است، در این حالت بهتر است ابتدا موضوع برق دزدی آن را چک کنید و در نهایت دست به تعویض باتری بزنید.

اگر خودرو هایلوکس بسیار سنگین استارت می‌خورد، به این معناست که باتری آن ضعیف شده است، اما پیش از آنکه باتری را تعویض کنید یک بار آن را شارژ کرده و اگر متوجه شدید شارژ مجدد جوابگو نیست، در این حالت می‌ توانید آن را تعویض نمایید.

گاهی ممکن است هنگام استفاده از خودرو متوجه شوید که برق پشت آمپر به طور کل قطع شده است، در این حالت ابتدا فیوزها و سر باتری‌ ها را چک کنید، اگر متوجه شدید که این قسمت‌ ها هیچ مشکلی ندارند، به این معناست که باتری شما کارایی خود را از دست داده و نیاز به تعویض دارد.

پیشنهاد مطالعه: انتخاب باطری برای سمند SE

حداکثر آمپر برای تویوتا هایلوکس

گاهی افراد تصور می‌ کنند که با استفاده کردن از آمپر حداکثری و خارج از حد معمول، خودرو عملکرد بهتری خواهد داشت، این تصور اشتباه است، چون همواره برای خودروهای مختلف یک حالت حداکثری تعریف می‌ شود و شما نباید باتری مورد نظرتان را بیشتر از این مقدار انتخاب کنید، مگر اینکه استفاده شما از باتری به علت وجود برخی از لامپ‌ های پرنور یا سیستم‌ های صوتی بیش از حد معمول باشد.‌ باتری که برای این خودرو به صورت حداکثر تعریف شده است، ۷۰ آمپر می‌ باشد، اما به دلایلی که ذکر کردیم، می‌ توانید باتری را تا ۸۰ آمپر نیز بر روی آن نصب کنید. از طرفی آمپر کمتر نیز موجب ضعیف شدن باتری شده و خودرو کارایی خوبی نخواهد داشت. بنابراین با تویوتا هایلوکس نیز کمتر از ۶۰ آمپر توصیه نمی‌ شود.

جهت حفظ باتری و بالا بردن عمر مفید آن نیز چند نکته زیر را در این خصوص حتماً رعایت کنید:

اگر احساس کردید که خودرو شما به خوبی استارت نمی‌ خورد، نشان دهنده ضعیف شدن باتری می‌ باشد که در این حالت می‌ توانید جهت روشن شدن آن از یک باتری کمکی که هم آمپر باتری خودرو می‌ باشد، استفاده کنید.

وقتی خودرو خاموش است، نباید به هیچ وجه از سیستم صوتی و ضبط آن استفاده کنید، چون در این حالت عمر باتری کاهش می‌ یابد.

اگر نمی‌ خواهید خودرو خودتان را برای مدت طولانی مثلاً دو هفته روشن کنید، حتماً قسمت سر باتری منفی را از روی قطب باتری جدا کنید که در این حالت موجب تخلیه باتری نمی‌ شود.

علائم خرابی باتری تویوتا هایلوکس

چند گزینه زیر جز علائم خرابی باتری در تویوتا هایلوکس هستند:

خودرو به خوبی استارت نمی‌خورد.

نشانگر درج شده بر روی خود باتری تغییر رنگ پیدا کرده است.

سیستم صوتی خودرو کار نمی‌ کند.

درب خودرو با استفاده از ریموت آن باز نمی‌ شود.

برق به قسمت پشت آمپر نمی‌ رسد.

صدای استارت خوردن خودرو تغییر یافته است.

خودرو به زور با چندین بار استارت روشن می‌ شود.

دو سال و یا ۴۰ هزار کیلومتر از زمان تعویض باتری قبلی گذشته است.

چراغ‌ های خودرو کم نور شده‌اند.

شکل ظاهری باتری دچار تغییر شده است.

اسید بر روی باتری نشت کرده، باتری باد کرده و یا قطب‌ های آن ذوب شده‌ اند.

برای خرید باطری به صفحه اصلی مشهد باطری مراجعه کنید

نتیجه‌ گیری

در این مقاله مشخصات باتری مناسب خودرو تویوتا هایلوکس را بررسی کردیم. گفتیم که برای هر کدام از خودروها باتری با ابعاد، اندازه و عملکرد مشخصی تعریف شده است که تویوتا هایلوکس نیز از این امر مستثنا نمی‌ باشد، بنابراین هنگام خرید باتری علاوه بر اندازه آن باید به حداکثر و حداقل آمپر تعریف شده بر روی آن توجه داشته باشید. در سایت مشهد باتری بیش تر با مشخصات باتری مناسب تویوتا هایلوکس، نکات مهم در خصوص خرید آن، علائم و نشانه‌ های خرابی باتری و غیره آشنا شوید.

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *