Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options
close-up-electric-car-france_23-2149169748

نحوه شارژ باتری خودروهای برقی و هیبریدی چگونه است؟ مسافتی که خودروهای برقی و هیبریدی طی می‌ کنند به صورت تلفیقی از سوخت و نیروی باتری می‌ باشد، یعنی راننده هیچ گونه دخالتی در این زمینه ندارد، به همین دلیل است که شارژ باتری این نوع خودروها اهمیت بسزایی دارد که راننده باید با آن آشنایی کامل داشته باشد. جهت شارژ کردن باتری آنها نیز می توان از یک شارژر ۱۲۰ ولتی استفاده کرد که به پریز سه شاخه متصل باشد و چند ساعت زمان جهت شارژ کفایت می‌ک ند. در این مقاله نحوه شارژ باتری خودروهای برقی و هیبریدی را بررسی می‌ کنیم.

خدمات مشهد باطری :باتری مشهد

شارژ باتری خودروهای برقی و هیبریدی

شارژ کردن خودروهای برقی و هیبریدی آسان است، اما شما همواره باید یک شارژر متناسب را به همراه داشته باشید که در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده کنید، شارژ کردن این خودروها به سه سطح متفاوت تقسیم می‌ شود که عبارتند از:

·        شارژ سطح یک

ساده‌ ترین روش جهت شارژ کردن خودروهای هیبریدی استفاده از برق استاندارد شهری است، به همین دلیل است که معمولاً این نوع خودروها شارژر سطح یک را دارند. این روند شارژ کردن سریع نیست، اما به علت ارزان قیمت بودن مورد توجه رانندگان می‌ باشد. به هر حال جهت شارژ استفاده کردن از شارژرهای سطح یک باید نکات زیر را رعایت کنید:

با استفاده کردن از این نوع شارژر می توانید به مدت ۱۶ تا ۲۰ ساعت باتری را فول شارژ کنید.

این روش از شارژ از مناسب‌ ترین شیوه‌ ها می‌ باشد که در هر نقطه‌ای از شهرتان می‌ توانید از آن استفاده کنید.

·        شارژ سطح دو

با وجود شارژر سطح دو زمان شارژ کردن در مقایسه با شارژ سطح یک بسیار کم تر خواهد بود. یکی از روش‌ های خوب و مناسب جهت نگه داشتن شارژر سطح دو می‌ باشد که با ولتاژ ۲۴۰ انجام می‌ شود، اما مشکل بزرگ آن عدم دسترسی به برق ۲۴۰ ولت می‌ باشد. این در حالی است که برق شهری مورد استفاده ما ۲۲۰ ولت است و اگر از این نوع شارژرها استفاده کنید، قطعاً به سیستم برق کشی محل مورد نظر آسیب وارد می‌ شود، بنابراین اگر تصمیم شما استفاده از این نوع شارژرها است، حتماً باید نسبت به دریافت برق با ۲۴۰ ولت از سازمان‌ های مربوطه اقدام کنید تا بتوانید از کابل‌ ها و سیم‌ هایی قدرتمندی که به منزل شما متصل می‌ شود، جهت شارژ کردن خودرو خود استفاده کنید.

با این حال برای استفاده از این نوع شارژرها به نکات زیر توجه داشته باشید:

با استفاده کردن از شارژر سطح دو می‌ توانید خودرو را به مدت ۸ ساعت فول شارژ کنید.

شارژر سطح دو از بهترین روش‌ های شارژ خودروهای هیبریدی در منزل می‌ باشد.

اگر اتومبیل شما شارژر سطح دو ندارد و قصد استفاده از آنها را داشته باشید، باید آن را خریداری کرده و سپس بر روی خودرو نصب کنید.

·        شارژر سطح سه

بیش تر ایستگاه‌ های شارژ خودروهای هیبریدی که در حال حاضر در برخی از کشورها استفاده می‌ شوند به شارژر سطح سه مجهز می‌ باشند. این نوع شارژر با برق ۴۸۰ ولت کار می‌ کند. مزیت بسیار خوب این نوع از شارژرها این است که شما می‌ توانید در مدت ۳۰ دقیقه باتری خودرو را فول شارژ کنید. به این ترتیب اگر استفاده از خودروهای هیبریدی با چنین شارژی در سطح جهان گسترش پیدا کند، بسیاری از آلودگی‌ های ایجاد شده از سوخت‌ های فسیلی به حداقل خواهند رسید. جهت استفاده از شارژرهای سطح سه نیز باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

اتومبیل‌ های هیبریدی دارای یک کتابچه هستند که بهتر است آن را مطالعه کرده تا با نحوه شارژ کردن، میزان ولتاژ مورد نیاز و غیره آشنایی داشته باشید.

اگر طالب شارژ شدن سریع اتومبیل خودتان هستید، شارژر سطح سه را انتخاب کنید.

خدمات سایت:امداد باتری مشهد

زمان مناسب شارژ خودروهای هیبریدی

اگر با این سوال مواجه شدید که زمان مناسب جهت شارژ خودروهای هیبریدی چه هنگامی است، باید بگوییم این موضوع بستگی به مسافتی دارد که طی می‌ کنید، مثلاً اگر مداوم با خودرو رفت و آمد رانندگی می‌ کنید به صورت روزانه نیز به شارژ نیاز خواهید داشت. این نوع خودروها طوری طراحی شده‌ اند که با هر بار شارژ کردن حدود ۴۰ مایل یعنی بین ۴ الی ۶ کیلومتر را طی می کنند، بنابراین اگر بیش تر از این مسافت را طی می‌ کنید، باید هر شب خودرو را شارژ کنید، اما اگر به صورت مرتب مسافتی بیش تر از آنچه ذکر شد را طی می‌ کنید، خودروهای هیبریدی گزینه مناسبی برای شما نیستند.

پیشنهاد مطالعه :آموزش فعال سازی گارانتی ماشین

نتیجه‌ گیری

در این مقاله نحوه شارژ کردن خودروهای برقی و هیبریدی را بررسی کردیم. در حال حاضر شارژ کردن این خودروها به سه صورت سطح یک، سطح دو و سطح سه انجام می‌ شود که هر سه گزینه را توضیح دادیم. در سایت مشهد باتری اطلاعات بیش تری در خصوص نحوه شارژ خودروهای برقی و هیبریدی به دست بیاورید.

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *