Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options
1

آیا با نکات موثر جهت افزایش طول عمر مفید در باتری خودروها آشنا هستید؟ شما چه راهکارهایی را پیشنهاد می‌ کنید؟ باتری اتومبیل یکی از اجزای اصلی و بسیار مهم انواع خودروها می‌ باشد که به دو صورت اتمی و اسیدی تولید می‌ شود و وظیفه آن تامین انرژی برای قسمت‌ های مختلف خودرو می‌ باشد. هر دو نوع باتری اتمی و اسیدی دارای طول عمر مفید مشخص و معینی هستند که پس از آن کارایی خود را از دست داده و نیاز به شارژ مجدد یا تعویض پیدا می‌ کنند، اما نکات و مواردی وجود دارد که با رعایت کردن آنها می‌ توانید طول عمر مفید باتری خودرو را افزایش دهید. در این مقاله نکات موثر بر طول عمر مفید باتری را بررسی می‌ کنیم.

خدمات مشهد باطری :باطری در مشهد

باتری ماشین و نکات موثر بر طول عمر مفید باتری ماشین

برای پاسخ دادن به این سوال که چگونه می‌ توان طول عمر مفید باتری خودرو را افزایش داد، باید گفت که شیوه‌ های مختلفی برای این کار وجود دارد که با رعایت آنها عمر باتری افزایش چشم گیری پیدا می‌ کند. رایج‌ ترین این راه‌ ها و ترفندها عبارتند از:

·        تمیز بودن باتری

اولین موضوع مهمی که حائز اهمیت است و با رعایت کردن آن می‌ توانید طول عمر باتری را افزایش دهید، تمیز نگه داشتن آن است. برای این کار می‌ توانید از محلول‌ هایی استفاده کنید که در بازار موجود هستند و گرد و خاک، چربی و خوردگی‌ های روی باتری را کاملاً تمیز کنید.

·        استارت زدن کمتر

ترافیک، توقف های مداوم، مسافرت‌ های کوتاه و مواردی از این قبیل موجب می‌ شوند که شما به طور مکرر استارت بزنید، هر چه خودروی شما بیشتر استارت بخورد، قطعاً طول عمر باتری نیز کمتر خواهد بود و عمر آن کاهش پیدا می‌ کند.

·        بستن سوئیچ هنگام خاموش بودن خودرو

وقتی که موتور کار می‌ کند، قطعاً باتری نیز به صورت مداوم شارژ خواهد شد، اما اگر خاموش باشد و قسمت‌ های دیگر خودرو مانند برف پاک کن، چراغ خودرو و غیره روشن بماند، باتری آن خالی خواهد شد. پس سعی کنید تا حد ممکن هنگامی که باتری خاموش است چراغ‌ ها، برق پشت آمپر، برف پاک کن و غیره را نیز خاموش کنید.

·        باز کردن باتری در صورت عدم استفاده از خودرو

اگر طولانی مدت از خودرو خود استفاده نمی‌ کنید، بهتر است باتری آن را جدا کنید. به این ترتیب باتری کاملاً سالم می‌ ماند و قطعاً طول عمر آن نیز افزایش پیدا می‌ کند.

·        عدم تخلیه کامل باتری

هرگز به طور کامل باتری خودرو را تخلیه نکنید، چون در این حالت روند خراب شدن آن را سرعت بخشیده‌ اید و این کار موجب می‌ شود باتری شما نیاز به شارژ مجدد یا تعویض پیدا کند.

·        بررسی کردن میزان الکترولیت

به طور منظم و در مواقعی که از خودرو زیاد استفاده می‌ کنید، روزانه میزان الکترولیت باتری را بررسی کنید، این موضوع موجب خواهد شد که هر گونه نقص و ایرادی در این قسمت‌ ها برطرف کرده و از خراب شدن باتری پیشگیری کنید، مثلاً در مواقعی که گرما زیاد باشد، میزان الکترولیت کاهش پیدا می‌ کند که به دنبال آن خرابی باتری رقم می‌ خورد، چون تغییر دمای زیاد اثر منفی بر روی باتری دارد.

·        پیشگیری از ضربه خوردن

وارد شدن هر گونه ضربه به باتری عمر آن را کاهش می‌ دهد، حتی در مواقع شدید مانند تصادفات ممکن است باتری به طور کامل از کار بیفتد و دیگر نتوانید از آن استفاده کنید، بنابراین دقت داشته باشید که در مواقع تعمیر کردن خودرو یا هر زمان دیگری ضربه‌ ای به باتری وارد نشود.

·        ثابت بودن جای باتری

اگر باتری را از سر جای خود خارج کرده و دوباره داخل خودرو نصب کردید، حتماً از سفت و محکم بودن در محفظه آن مطمئن شوید. اگر هم نمی‌ توانید باتری را در جای خودش به درستی قرار دهید، بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید، اما به هر حال باتری باید به طور دقیق و درستی در جای خودش قرار گرفته باشد، چون در این غیر این صورت کارایی آن کاهش پیدا می‌ کند، حتی گاهی مواقع ممکن است به طور کامل از کار بیفتد و نتوانید از آن استفاده کنید.

·        تنظیم بودن موتور

مورد دیگری که بر روی افزایش طول عمر مفید باتری تاثیرگذار می‌ باشد، تنظیم بودن موتور است. خرابی موتور خودرو می‌ تواند بر روی قسمت‌ های مختلف خودرو اثر منفی داشته باشد که یکی از این قسمت‌ ها باتری است.

·        چک کردن دینام خودرو

اگر دینام خودرو به درستی کار نکند و یا تسمه آن شل باشد، اولین اثر منفی آن بر روی عمر باتری است که آن را کاهش می‌ دهد، بنابراین هر چند وقت یک بار دینام و تسمه آن را چک کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.

·        پیشگیری از یخ زدگی باتری

عامل مهم دیگری که عمر مفید باتری را کم کرده و موجب خرابی آن می‌ شود یخ زدگی می‌ باشد، بنابراین در روزهای سرد سال پیش از آنکه خودرو را استارت زده و حرکت کنید از عدم یخ زدن باتری مطمئن شوید.

·        استفاده از آب تصفیه شده

آبی که داخل باتری می‌ ریزید، حتماً باید تصفیه شده و تمیز باشد چون اگر حاوی آلودگی و ذرات مختلف باشد، موجب خرابی باتری می‌ شود.

خدمات سایت:امداد باتری سیار در مشهد

نتیجه‌ گیری

در این مقاله باتری خودرو و افزایش یافتن عمر مفید آن را بررسی کردیم. با وجودی که باتری خودرو طول عمر مشخص و معینی دارد و پس از آن نیاز به شارژ یا تعویض پیدا می‌ کند، اما با رعایت نکات ذکر شده در این مقاله می‌ توانید طول آن را افزایش داده و مدت بیش تری از آن استفاده کنید. در سایت مشهد باتری بیش تر با دلایل خرابی باتری و نکات مهم در خصوص افزایش طول عمر آن آشنا شوید.

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *