Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options
auto-mechanic-using-diagnostic-work-tool-while-checking-car-engine-workshop_637285-4263

چگونه می‌توان مشکلات باتری را تشخیص داده و آنها را برطرف کرد؟ باتری‌ها از جمله مهم‌ترین و اصلی‌ترین قطعات در خودرو محسوب می‌شوند که دارای انواع مختلفی مانند باتری لیتیومی و اسیدی هستند و معمولاً طول عمر مشخص و معینی نیز دارند که پس از پایان یافتن این مدت نیاز به شارژ یا تعویض پیدا می‌کنند، اما همواره یکی از سوالات و دغدغه‌های مهم رانندگان در خصوص باتری خودرو این است که چگونه می‌توانیم مشکلات آن را تشخیص داده و برطرف کنیم. در این مقاله ‌راه های تشخیص دادن مشکلات باتری و رفع آنها را بررسی می‌کنیم.

خدمات مشهد باطری :باطری سیار مشهد

راهنمای جامع برای تشخیص مشکلات باتری و رفع آنها

باتری خودرو به دلایل متعددی امکان دارد خراب شود و نیاز به تعمیر یا شارژ مجدد پیدا کند از جمله علائم وجود مشکل در باتری و راه‌های برطرف کردن آن موارد زیر هستند:

·        مشکل در استارت زدن

یکی از واضح‌ترین و آشکارترین علائمی که به شما نشان می‌دهد باتری خودرو فرسوده یا معیوب شده است، این است که در هنگام استارت زدن خودرو به سختی استارت می‌خورد که نشان دهنده فرسوده شدن باتری می‌باشد. به این ترتیب شارژ باتری از دینام خودرو زمان بیشتری لازم دارد. به بیانی وقتی باتری شما در حال فرسوده شدن می‌باشد، آهسته و ضعیف استارت می‌خورد. اگر متوجه چنین مشکلی شدید حتماً باید خودرو را نزد یک مکانیک ببرید.

محصولات مشهد باطری :نمایندگی باطری سپاهان در مشهد

·        پرش مکرر خودرو در هنگام استارت زدن

وقتی میزان استفاده کردن از باتری بالا رفته و به نوعی این قطعه دچار فرسودگی شده باشد، نمی‌تواند شارژ را طولانی مدت نگه دارد، اما اگر باتری را به تازگی تعویض کرده‌اید و همچنان در هنگام استارت زدن خودروی شما دچار پرش‌های مکرر می‌شود، چند احتمال را می‌توانید بررسی کنید. اول اینکه ممکن است باتری پیش از موعد و عمر مفید آن فرسوده شده باشد. برای برطرف کردن این مشکل، یک تعمیرکار باید باتری را تست کند، اگر آزمایش نشان دهنده این بود که باتری تعویض شود، بهتر است که گارانتی آن را نیز بررسی کنید.

·        مشکل در چراغ‌های خودرو

خودرو شما یک چراغ چک دارد که باید از آن مراقبت کنید، چون وجود آنها برای رانندگی مهم هستند. اگر این چراغ‌های هشدار دهنده که بر روی داشبورد اتومبیل قرار گرفته‌اند، به صورت ناگهانی روشن شدند، این موضوع را نادیده نگیرید، چون اغلب نشان دهنده وجود نقص یا فرسودگی در باتری می‌باشد. ممکن است نشان دهنده این باشد که دینام نمی‌تواند شارژ را به قسمت باتری برگرداند، حتی می‌تواند به معنای فرسوده و تضعیف شدن باتری باشد که در هر دو صورت برای برطرف کردن آن باید به یک مکانیک مراجعه کنید.

·        کم نور شدن چراغ‌ ها

احتمالاً بارها برای ما چنین مشکلی به وجود آمده باشد که متوجه شویم، چراغ خودرو کم نور شده است. این به معنای آن است که باتری در داخل خودرو نمی‌توانند انرژی مورد نیاز برای قطعات الکتریکی را تامین کند، به بیانی اگر چراغ‌ها در قسمت جلوی خودرو در هنگام روشن کردن آن کم نور به نظر می‌رسند، نشان دهنده تمام شدن باتری می‌باشد. حتی چراغ‌های داخلی نیز ممکن است کمی غیرمعمول و کم نور به نظر برسند. هر گونه مشکل و عملکرد غیر معمول در خصوص چراغ‌های خودرو خطرناک هستند، بنابراین اگر متوجه چنین مشکلی شوید، پیش از رانندگی کردن حتماً موضوع را با یک تعمیرکار خبره اطلاع دهید.

·        خرابی‌ های الکتریکی

گاهی اوقات قفل درب یا پنجره خودرو به طور ناگهانی از کار افتاده و خراب می‌شود که نشان دهنده ضعیف شدن باتری می‌باشد. حتی در قسمت صندلی‌های برقی و یا استریو خودرو نیز احتمال دارد مشکلاتی به وجود بیاید که به باتری مربوط می‌شود، چون باتری تامین کننده انرژی کلیه اجزای الکتریکی اتومبیل می‌باشد، بنابراین اگر رو به ضعیف شدن برود، نمی‌تواند قطعات مورد نظر را تامین کند. پس شک نکنید که هر گونه مشکل در قطعات خودرو به باتری آن مربوط می‌شود که برای برطرف کردن آن باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

در وهله نخست ممکن است باتری تضعیف شده با شارژ مجدد شروع به کار کند و نیازی به تعویض نداشته باشد، اما گاهی شارژ نمی‌تواند باتری را مجدد راه اندازی کند، بنابراین باید آن را تعویض کنید.

·        انتشار بوی بد داخل خودرو

گاهی داخل خودرو بوی بد و عجیبی استشمام می‌شود که نشانه خراب شدن باتری می‌باشد. این بوی بد که مشابه با بوی تخم مرغ فاسد شده می‌باشد، نشان دهنده نشت گاز در باتری است، چون باتری‌های اسیدی اسید سولفوریک دارند. به همین دلیل اگر باتری آسیب ببیند، دچار نشتی می‌شوند که بسیار خطرناک است و می تواند به دیگر قسمت‌های اتومبیل آسیب برساند. با مشاهده چنین مشکلی پیشنهاد می‌شود، فوراً نسبت به تعویض باتری اقدام کنید، چون در صورت عدم تعویض دیگر قسمت‌ها نیز دچار آسیب خواهند شد که تعمیر آن هزینه‌های بیشتری از تعویض کردن باتری خواهد داشت.

خدمات مشهد باطری: خرید باطری مشهد

نتیجه‌ گیری

در این مقاله راهنمای جامع برای تشخیص مشکلات باتری و رفع آنها را بررسی کرده و به ذکر آنها پرداختیم که از جمله مشکلات رایج در باتری‌ها هستند و به آسانی و با مراجعه به یک تعمیرکار حرفه‌ای می‌توانید آنها را برطرف کنید. سایت مشهد باتری اطلاعات بیشتری در خصوص مشکلات باتری‌ها و رفع آنها در اختیار شما قرار می‌دهد.

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *