Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options
123456789

علت قطع شدن برق ماشین پشت آمپر در خودروهایی مانند پراید، ۲۰۶ و ۴۰۵ چیست؟ در حالت عادی به محض آن که سوئیچ را بچرخانیم، پیش از استارت زدن خودرو، برق در قسمت پشت آمپر آن روشن می‌ شود، بنابراین به راحتی می‌ توان از وضعیت بخش‌ های مختلف خودرو مانند باز بودن درب‌ ها، میزان سوخت و غیره را مطلع شد، اما گاهی برق این قسمت قطع می‌ شود که دلایل مختلفی دارد و از آن جمله می‌ توان به قطع شدن سیم فیوز یا خرابی باتری اشاره کرد و در بیش تر مواقع نیز مشکلات قطعی برق در این قسمت را می توان به آسانی برطرف کرد. در این مقاله دلایل مختلف قطع شدن برق در قسمت پشت آمپر خودروهای مختلفی مانند پراید، ۲۰۶ و ۴۰۵ را بررسی می‌ کنیم.

محصولات مشهد باطری :نمایندگی صبا باطری در مشهد

علت قطع شدن برق ماشین پشت آمپر (پراید، ۲۰۶ ، ۴۰۵)

گفتیم که قطع شدن برق ماشین پشت آمپر دلایل مختلفی می‌ تواند داشته باشد که شایع‌ ترین آن ها موارد زیر هستند:

ایجاد اختلال در عملکرد فیوزها

برخی مواقع سیستم برق خودرو سالم و بدون نقص است، بنابراین وقتی برق پشت آمپر قطع می‌ شود، در عملکرد فیوزها اختلال به وجود آمده است، علاوه بر آن که می‌ توانید فیوزهای فرعی را نیز چک کنید که در قسمت پشت باتری قرار گرفته‌ اند. در این قسمت تعداد زیادی فیوز وجود دارد که دو عدد از آن ها فیوز فرعی می‌ باشد و در زمان قطع شدن برق پشت آمپر باید این دو فیوز را چک کنید، چون ممکن است سوخته باشند. راه حل چنین مشکلی نیز تعویض کردن فیوز با یک فیوز سالم می‌ باشد.

خدمات مشهد باطری :باطری سیار مشهد

خرابی دینام یا باتری ماشین

به طور کلی وقتی که برق خودرو به طور ناگهانی قطع شده و مجدداً وصل می‌ شود، احتمالاً مشکل از قسمت باتری یا دینام آن است، مثلاً زمانی که اتصال سیم‌ های آمپر یا سر باتری شل شده باشد، جریان برق قطع و وصل می‌ شود که در این حالت ابتدا باید سر باتری را بررسی کرده و از اتصال آن به قسمت بدنه خودرو اطمینان پیدا کنید.

اختلال در سیستم برق رسانی

از دیگر دلایل قطع شدن برق پشت آمپر، اختلال در سیستم برق رسانی می‌ باشد، یعنی اگر هنگام رانندگی کردن به یک باره متوجه شدید قسمت‌ هایی از خودرو که نیاز به جریان برق دارند و مانند چراغ سقفی، ضبط و غیره به طور ناگهانی از کار افتاده‌ اند، به این معناست که جریان برق به آن ها نمی‌ رسد.‌ در این حالت حتی اگر خودرو را خاموش کرده و دوباره روشن نمایید، پس از فرایند جرقه زنی باز هم موتور خودرو هیچ برقی دریافت نمی‌ کند.

اختلال در مغزی سوئیچ

اگر دلایل ذکر شده در بالا را چک کردید و هیچ کدام دلیل قطع شدن برق پشت آمپر نبودند، حتماً مغزی سوئیچ را نیز چک کنید، چون وظیفه این قسمت رساندن برق چراغ‌ ها و پشت آمپر می‌ باشد و اگر این قسمت خراب شود، حتی در صورت سالم بودن دینام و باتری و جعبه فیوز باز هم برق به قسمت پشت آمپر نمی‌ رسد.

اختلال در دزدگیر خودرو

گاهی مواقع دلیل قطعی برق در قسمت پشت آمپر خودرو، دزدگیر آن می‌ باشد، چون اگر فیش مربوط به دزدگیر جدا شود جریان برق خودرو را قطع خواهد کرد.

عدم شارژ شدن باتری

از دیگر دلایل رایج که برق قسمت پشت آمپر قطع می‌ شود، مربوط به عدم شارژ شدن باتری می‌ باشد. تسمه دینام خودرو را هم چک کنید، چون شل شدن تسمه چنین مشکلی را ایجاد می‌ کند. البته ممکن است قطب‌ های باتری نیز سولفاته شده باشند، پس اگر از محکم بودن تسمه مطمئن شدید، حال باید قطب‌ های باتری را نیز با دقت چک کنید.

فراموش نکنید که مشکل در قسمت باتری مانند کم شدن آب آن نیز ممکن است موجب قطع شدن جریان برق در قسمت پشت آمپر شود.

نشست آب باتری

مشکل رایج دیگر نشست آب باتری می‌ باشد. ایجاد چنین مشکلی در قسمت دینام شارژ، قطعی برق پشت آمپر را رقم می‌ زند.

افزایش یافتن درجه آب

اگر تسمه دینام شل شود، موجب بالا رفتن درجه آب می‌ شود و کم شدن و یا نامناسب بودن درجه آب نیز موجب بروز مشکلاتی مانند قطعی برق پشت آمپر خواهد شد.

گیر کردن استارت

خراب یا شل شدن اتصالاتی که به قسمت استارت مربوط می‌ شوند علاوه بر آنکه استارت زدن را با مشکل مواجه خواهند کرد، موجب می‌ شوند برق پشت آمپر نیز قطع شود. علاوه بر آن مواردی مانند ایجاد چسبندگی و دیگر مشکلات در قسمت بوش، استارت دنده فلایول و صفحه اتصال را به وجود می‌ آورند.

خدمات مشهد باطری: خرید باتری مشهد

نتیجه‌ گیری

در این مقاله علت قطع شدن برق ماشین پشت آمپر ماشین را بررسی کردیم. قطع شدن برق در قسمت پشت آمپر دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که چند نمونه از رایج‌ ترین آن ها را توضیح دادیم. در سایت مشهد باتری بیش تر با دلایل قطع شدن برق ماشین پشت آمپر ماشین در خودروهایی مانند

پراید ۲۰۶ و ۴۰۵ آشنا شوید.

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *