Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options
1

 

چگونه می‌توان در صورت عدم استفاده از باتری آن را به درستی نگهداری کرد؟ شاید برای همه ما پیش آمده باشد که گاهی مواقع به صورت طولانی مدت هیچ استفاده‌ای از خودرو نداریم، یعنی خودرو کاملاً بلااستفاده مانده است. در چنین مواقعی یکی از نکات مهمی که به آن فکر می‌کنیم، سلامت قطعات مختلف آن مانند باتری می‌باشد. اینکه آیا در صورت عدم استفاده باتری آسیب می‌بیند یا نه و برای نگهداری آن چه کاری انجام دهیم؟ برای نگهداری باتری در مواقعی که از آن استفاده نمی‌کنیم، اطلاعات و موارد زیادی وجود دارد که در این مقاله آن ها را بررسی می‌ کنیم.

اطلاعات کلیدی نگهداری باتری خودرو در زمان عدم استفاده طولانی

اگر انتظار دارید که باتری خودرو شما پس از یک دوره طولانی عدم استفاده همچنان کارایی داشته باشد و بتوانید مجدد از آن استفاده کنید، به نکات و مواردی که در زیر به ذکر آنها می‌پردازیم توجه داشته باشید. این نکات به شما کمک می‌کند سایش باتری کاهش پیدا کرده و طولانی مدت شارژ خود را نگه دارد. این موارد عبارتند از:

خدمات مشهد باطری :خرید باتری مشهد

امداد باطری سیار در مشهد

·        اطمینان از شارژ کامل باتری

همیشه سعی کنید شارژ باتری خودرو کامل باشد، چون این موضوع از خرابی و آسیب‌های بیشتر باتری پیشگیری می‌کند که احتمال دارد در هنگام ذخیره سازی باتری رخ دهد. شارژ باتری را به راحتی می‌توانید انجام دهید، اما در صورتی که به آن بی‌اعتنا باشید و باتری شما بدون شارژ بماند و از طرفی نیز طولانی مدت از آن استفاده نکنید، باتری آسیب جدی خواهد دید.

محصولات مشهد باطری :نمایندگی باطری کارپیل در مشهد

·        بررسی کردن آسیب‌های احتمالی

گاهی ممکن است باتری به علت افزایش یافتن سن و استفاده مداوم از آن دچار خوردگی یا فرسودگی شود. بنابراین هنگامی که از باتری استفاده نمی‌کنید، بهتر است که آن را نسبت به آسیب‌های احتمالی بررسی کنید. اگر باتری دچار آسیب جدی شده بود، بهتر است آن را تعویض یا تعمیر کنید، چون اگر به همان حالت باقی بماند، ممکن است آسیب بیشتر شده و حتی به طور کامل باتری را از کار بیندازد.

·        تمیز کردن باتری

موضوع بسیار مهم دیگری که نه تنها در صورت عدم استفاده از باتری، بلکه هنگام استفاده از آن نیز باید به آن توجه داشته باشید و مدام بررسی کنید، تمیز بودن باتری است. چون اگر الکترولیت‌ها بر روی باتری تجمع پیدا کنند، باعث خوردگی باتری خواهند شد و عمر مفید آن کاهش پیدا می‌کند. جرمی که بر روی سطح باتری جمع می‌شود، با پایانه‌های آن تداخل پیدا می‌کند. به این ترتیب موجب می‌شود باتری سریع‌تر از موعد مقرر تخلیه شود. آسان‌ترین راه جهت تمیز کردن سطح باتری استفاده از محلول آب و جوش شیرین است. می توانید با این محلول و یک برس سیمی به آسانی سطح باتری را تمیز کنید، سپس با یک دستمال خشک آن را کامل خشک کنید. اما پس از تمیز کردن نیز بی‌خیال باتری نشوید و سعی کنید هر چند یک چند وقت یکبار آن را بررسی کنید که کاملاً تمیز باشد.

·        نگهداری در مکان مناسب

همان طور که تمیز نگه داشتن و شارژ کردن آن در افزایش عمر باتری مفید است، نگهداری آن در یک مکان مناسب نیز بسیار اهمیت دارد، چون یکی از عوامل اصلی و مهم جهت بالا بردن عمر مفید باتری دما می‌باشد. بنابراین سعی کنید باتری را در یک مکان کاملاً خشک نگهداری کنید که دارای تهویه مناسب و ایده‌آل از ۴۰ الی ۶۰ درجه فارنهایت می‌باشد، چون اگر مکان نگهداری باتری خیلی سرد یا خیلی گرم باشد، تخلیه باتری زودتر انجام می‌شود. حتی مکان‌های مرطوب نیز جای مناسبی برای نگهداری باتری نیستند، چون خوردگی باتری را افزایش می‌دهند.

·        شارژ کردن مرتب باتری

بسیاری از افراد تصور می‌کنند باتری فقط در زمان استفاده نیاز به شارژ دارد، به همین دلیل وقتی آن را به مدت طولانی نگهداری می‌کنند و هیچ استفاده‌ای از باتری ندارند، شارژ کردن آن را نیز نادیده می‌گیرند. این تصور اشتباه است، چون نظارت کردن بر شارژ باتری در هنگام ذخیره سازی طولانی مدت، موجب بالا بردن عمر مفید آن می‌شود. بنابراین برای این منظور پیشنهاد می‌کنیم حداقل پس از گذشت ۱۲ هفته از نگهداری باتری شارژ آن را چک کنید. اگر باتری شما نیاز به شارژ داشت، حتماً این کار را انجام دهید.

حتی می‌توانید با استفاده از یک ولت متر ولتاژ باتری را تست کنید. به این ترتیب به آسانی می‌توانید میزان شارژ باتری را تخمین بزنید. اگر سطح شارژ ۷۰ درصد یا کمتر از آن باشد، به این معناست که باتری نیاز به شارژ مجدد دارد.

خدمات مشهد باطری :امداد باطری در مشهد

نتیجه‌ گیری

در این مقاله اطلاعات کلیدی در مورد نگهداری باتری خودرو در طول مدت عدم استفاده را بررسی کردیم. گاهی مواقع ممکن است ما به صورت طولانی مدت هیچ نیازی به استفاده از باتری خودرو نداشته باشیم که در این حالت باید به نحو صحیح و درست آن را نگهداری کنیم تا دچار خرابی و فرسودگی نشود. چند نکته مهم در این خصوص را توضیح دادیم. در سایت مشهد باتری با دیگر نکات و موارد کلیدی مهم در خصوص نگهداری باتری خودرو در صورت عدم استفاده آشنا شوید.

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *