Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options
how-to-charge-car-battery

چه زمانی باتری ماشین نیاز به شارژ کردن دارد؟ چگونه و به چه روش‌ هایی می‌ توان شارژ باتری ماشین را انجام داد؟ باتری ماشین یکی از قطعات بسیار مهم آن محسوب می‌ شود که تامین انرژی حهت راه‌ اندازی خودرو را بر عهده دارد، علاوه بر آن که گاهی به عنوان نوعی محافظ برق کامپیوتر وسیله نقلیه محسوب می‌ شود و حتی برای فراهم کردن برق برای قسمت‌ هایی مانند برف پاک کن، ضبط خودرو، چرااغ‌ ها و غیره را انجام می‌ دهد.

اما گاهی باتری ماشین ممکن است خالی شود که دلایل مختلف و متعددی دارد و از آن جمله می‌ توان روشن ماندن برخی از چراغ‌ ها، معیوب و خراب شدن قطعه‌ ای برقی، عدم کارکرد صحیح دینام خودرو و شور زدن و خورده شدن سر باتری‌ ها را نام برد. برای شارژ کردن مجدد باتری نیز شیوه‌ های مختلفی وجود دارد، در این مقاله چهار روش متداول برای این کار را بررسی می‌ کنیم.

خدمات سایت:  باتری در مشهد

معرفی ۴ روش برای شارژ باتری ماشین

جهت شارژ باتری ماشین شیوه‌ های مختلفی وجود دارد که در این قسمت چهار روش متداول و رایج آن را معرفی می‌ کنیم:

·        شارژ باتری به وسیله شارژر

استفاده کردن از شارژر باتری ماشین از بهترین و ایمن‌ ترین روش‌ ها جهت شارژ باتری می‌ باشد که خطرات بسیار کمی دارد. شارژرها انواع مختلفی دارند که سرعت شارژ کردن آن ها به سه صورت کند، خیلی کند و سریع به بازار عرضه می‌ شود.

هر چه شدت جریان شارژر بالاتر باشد، باتری با سرعت بیشتری شارژ می‌ شود، اما موضوع مهم این است که شارژ کردن باتری خودرو با جریان ملایم امنیت بیشتری دارد و هیچ گونه صدمه‌ ای به باتری وارد نمی‌ کند. برای این کار می‌ توانید هنگامی که باتری به طور کامل از ماشین جدا شده است، از برق منزل نیز استفاده کنید.

·        شارژ باتری به وسیله دینام

دینام یکی از قطعات مهم خودرو است که برق مورد نیاز را تولید می‌ کند، انرژی تولید شده به وسیله این قطعه می‌ تواند موجب شارژ باتری شود. فرض کنید هنگام رانندگی کردن باتری اتومبیل خالی شود، در این حالت اگر دینام خودرو سالم باشد، با توجه به قدرتی که جهت تولید برق دارد، باتری را مجدد شارژ خواهد کرد.

اما اگر در هنگام رانندگی کردن به یک بار خودرو خاموش شود، به این معناست که هم باتری آن خالی شده است و هم دینام به درستی کار نمی‌ کند. از نشانه‌ های خرابی دینام نیز پارگی تسمه است که موجب می‌ شود برق به باتری خودرو نرسد، اما در صورت سالم بودن دینام می‌ توان گفت که باتری قابلیت استفاده مجدد خودش را از دست داده است.

·        شارژ خورشیدی

احتمالاً بارها استفاده کردن از نور خورشید را جهت تامین انرژی شنیده باشید. شارژ خورشیدی نیز کاملاً مطابق با این تکنولوژی می‌ باشد. شارژ خورشیدی به صورت یک صفحه است که با ولت‌ های متفاوتی تولید شده و قادر است نور خورشید را به جریان الکتریسیته تبدیل کند. بنابراین در صورت نیاز به شارژ باتری خودرو می‌ توانید با اتصال دادن انبرک‌ های دستگاه مورد نظر به پین‌ های باتری آن را به آسانی شارژ کنید.

شارژر خورشیدی را می‌ توان به عنوان یکی از ابزارهای ضروری جهت رانندگی دانست که در مواقعی مانند عدم دسترسی به مکانیکی‌ ها به آسانی می‌ توانید از آن استفاده کنید.

برای استفاده کردن از این نوع شارژر ابتدا باید صفحه خورشیدی را مقابل نور آفتاب قرار دهید تا بتوانید هنگام نیاز از آن استفاده کنید، هنگام شارژ کردن نیز صفحه را باید در قسمتی قرار دهید که بتواند حداکثر نور خورشید را به خود جذب کند، انبرک‌ های آن را به پین‌ های باتری خود را متصل کنید. البته دقت کنید که پیش از اتصال این انبرک‌ ها، حتماً گیره‌ های متصل شده به باتری از آن جدا شده باشد.

از امتیازات این شیوه شارژ باتری این است که می‌ توانیم در مکان‌ های دور از شهر به آسانی از آن استفاده کنیم. یک نکته مهم در خصوص استفاده از شارژر خورشیدی این است که سعی کنید از دشارژ شدن باتری جلوگیری کنید، به این ترتیب زمان شارژ شدن آن کوتاه خواهد شد. این شارژرها جهت جذب کردن انرژی خورشیدی نیاز به ۱۲ ساعت زمان دارند، هم چنین هر چه میزان توان این نوع شارژر بالاتر باشد، شارژ باتری با سرعت بیش تری انجام می‌ شود.

·        شارژ کردن به روش باتری به باتری

از رایج‌ ترین و متداول‌ ترین روش‌ های شارژ باتری روش باتری به باتری یا اتصال دادن باتری خالی به یک باتری دیگر می‌ باشد.در این حالت می‌ توانید اتومبیل‌ ها را در فاصله اندکی از هم قرار دهید، سپس باتری‌ ها را به یک دیگر متصل کرده و عمل شارژ آن را انجام دهید.

خدمات مشهد باطری : باطری سیار مشهد

نتیجه‌ گیری

در این مقاله شارژ باتری خودرو و ۴ روش متداول برای این کار را بررسی کردیم. این روش‌ ها جزو رایج‌ ترین راه‌ ها جهت شارژ باتری خودرو هستند که هر کدام را متناسب با شرایط و موقعیت خود می‌ توانید انتخاب کنید. در سایت مشهد باتری با روش‌ های شارژ کردن باتری، نکات مهم در این خصوص، زمان مناسب برای آن و غیره بیش تر آشنا شوید.

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *